Relay RH2B-U DC12V RH2B-U-DC12V RH2BU DC12V 12VDC 12V Dip8 1Pcs
★★★★★ 4.8 52 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.eastmanscaff.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Relays / Circuit OpeningRelay RH2B-U DC12V RH2B-U-DC12V RH2BU DC12V 12VDC 12V Dip8 1PcsPower Source : DCTheory : Electromagnetic RelayContact Load : Low PowerModel Number : RH2B-U DC12V relayVoltage : 240V
  • Relays / Circuit Opening
Manufacturer Generic
Item model number KIMMAOEUE
Product Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches; 1.76 ounces
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
52 ratings | 21 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (45)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (5)