★★★★★ 4.2 57 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.eastmanscaff.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Part Number: 03C105266AA, 415051809, 04E105266B Replacement Part Number: 03C 105 266G, 03C 105 266T, 03C 105 266Q, 03C 105 266S, 03C 105 266G, 03C 105 266AA, 03F 105 266, 03F 105 266B, 03F 105 266C, 03F 105 266F, 04E 105 266, 04E 105 266AE, 04E 105 266B, 04E 105 266F, 04E 105 266J, 036 105 266E 415051509, 415068009, 415076809Applications:For Volkswagen Beetle 1.4 TSI CAVD CNWA CTKA CTHD 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 CC 1.4 TSI CKMA CTHD 2012 2013 2014 2015 2016 2017 Golf (MK6) 1.4 TSI CAVD CNWA CTKA CTHD 2011 2012 2013 Golf (MK7) 1.4 TSI CPTA CZEA 2013 2014 2015 2016 2017 2018 Golf Plus 1.4 TSI CAVD CNWA CTKA CTHD 2011 2012 2013 2014 Jetta1.4 TSI CAVA CAVD CTHA CTHD 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 Polo GTI 1.4 TSI CAVE 2012 2013 2014 Polo 1.4 TSI CPTA CZEA 2013 2014 2015 2016 2017 2018 Passat 1.4 TSI CDGA CKMA CTHD 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Scirocco 1.4 TSI CAVD CNWA CTKA CTHD 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 Touran 1.4 TSI CAVB CAVE CTHB CTHC CDGA 2011 2012 2013 2014 2015For Audi A1 1.4 TFSI CAVG CTHG 2011 2012 2013 2014 A3 (8V) 1.4 TFSI CPTA CZEA 2014 2015 2016 For Skoda Fabia RS 1.4 TSI CAVE CTHE 2011 2012 2013 2014 2015 For Seat Ibiza 1.4 TSI CAVE CAVF 2012 2013 2014 2015 Leon 1.4 TSI CPTA CZEA CHPA CZCA 2014 2015 2016Note:7-DSG / 129 Teeth
  • Part name:Dual Mass Flywheel
  • Part Number: 03C105266AA, 415051809, 04E105266B;Replacement Part Number: 03C 105 266G, 03C 105 266T, 03C 105 266Q, 03C 105 266S, 03C 105 266G, 03C 105 266AA, 03F 105 266, 03F 105 266B, 03F 105 266C, 03F 105 266F, 04E 105 266, 04E 105 266AE, 04E 105 266B, 04E 105 266F, 04E 105 266J, 036 105 266E,415051509, 415068009, 415076809
  • Compatible with Audi A1 2011-2014,A3 (8V) 2014-2016;Compatible with Skoda Fabia RS 2011-2015;Compatible with Seat Ibiza 2012-2015,Leon 2014-2016
Brand Name HOLDWELL
Manufacturer HOLDWELL
Number of Teeth 129
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
57 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (44)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (6)